دانلود مقاله

کارآفرینی و دانلود مقاله معتبر و پاورپوینت پروژه کارآفرینی و کارآموزی سوالات استخدامی و تحصیلی و پایان نامه

اطلاعیه فروشگاه

..................شما می توانید محصول خودر را ازقسمت سرچ در بالای صفحه پیدا کنید .................. ارتباط بامادرتلگرام (از ساعت 9 الی 24) http://telegram.me/ACity

مقاله تاريخچۀ قبالا

مقاله تاريخچۀ قبالا

کتاب زوهر اثر ادبی ـ عرفانی قرون وسطی یهود است که سعی دارد سنت میدارشی قدیم و فضای فلسطین قرن دوم و سوم میلادی را به تصویر بکشد . این اثر همپایة کتاب مقدس و تلمود محسوب می شود. زوهر تفسیری بر تورات است و به ما می گوید که حکایات و امثال تورات جامه ای بر تورات هستند ؛ همانگونه که جسم جامه ای برای روح است و هدف انسان کشف و درک معنای حقیقی آن است .

موضوع اصلی زوهر نمایش انسان و واقعیات الهی است . زبان آن نوعی زبان آرامی خاص است که در آن قوانین دستوری شکسته و گاه نیز کلمات جدیدی اختراع می شود . مجلد حاضر تنها دو درصد از کل اثر به شمار می رود. کل اثر از بیست و چهار بخش تشکیل شده که بعضی بخشها اثر موسی دلئون نیست و کار قبالیستهای پس از اوست . موسی دلئون به منظور مورد قبول قرار گرفتن این اثر در جامعه یهودی آن را به مکتب شمعون بن یوحای نسبت داد . تحقیقات انجام شده بر این کتاب در طی قرون گذشته نشان دهنده تأثیر فضای قبالای زمان موسی دلئون و وعظهای قرون وسطی بر زوهر است. این اثر مرموز تفسیری است که نیاز به تفسیری دیگر دارد .

صاحب این قلم به منظور آشنایی هرچه بیشتر دانشجویان و محققان ادیان و عرفان با ادبیات و عرفان کلاسیک یهود ، به ترجمه این کتاب مبادرت ورزید . هدف نشان دادن آن جنبه از عرفان و ادبیات یهود بوده که تا کنون به دلیل فقدان ترجمه ای در این زمینه از چشمان جستجوگر اندیشمندان و عالمان ایرانی محجور مانده است. این نخستین اثری است که در این زمینه به فارسی برگردانده شده است .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اين مقاله به صورت  ورد (docx ) مي باشد و تعداد صفحات آن 151صفحه  آماده پرينت مي باشد

چيزي که اين مقالات را متمايز کرده است آماده پرينت بودن مقالات مي باشد تا خريدار از خريد خود راضي باشد

مقالات را با ورژن  office2010  به بالا بازکنید


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 4,900 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
tarikhche-ghebala_230733_8000.zip138.9k